ważny
Numer Alarmowy

Straż miejska
15 81 54 126

Witaj na stronie osiedla Kruków (szpital)

 Dołącz

Hala przy SP 1 będzie budowana, jeśli uda się pozyskać środki z UE. Przewidywany koszt wraz z łącznikiem to max. 3mln zł. Wydaje się dużo, ale należy znacznie przebudować teren i dostosować szkołę do ewentualnych akcji ratunkowych z udziałem straży pożarnej i innych służb ratunkowych. Wykonać odpowiednie fundamentowanie, doprowadzić wszystkie media wybudować łącznik. Przewiduję że końcowy koszt zamknie się w okolicach 2mln, nie do końca wierzę w obecne wyliczenia. W ramach budowy powstanie dodatkowy budynek z łazienką. Projekty są gotowe, teraz tylko wyglądać możliwości pozyskania środków na ten cel.

Patrząc w przyszłość --> kiedyś nadejdzie czas by jedna ze szkół z terenu miasta znalazła się w okolicach ul. Długiej lub Mokoszyna.

Wracając do sprawy boiska przy ul. Schinzla:
Niestety urząd miejski nie planuje na dzień dzisiejszy budowy boiska dla mieszkańców na osiedlu przy ul. Schinlza, mimo że mieszkańcy wygrali budżet obywatelski za czasów Pana burmistrza Borowskiego.

Kilka miesięcy temu prowadzone były rozmowy z dyrekcją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie na temat dostosowania ich boiska do potrzeb mieszkańców miasta. Niestety ten temat również upadł.