ważny
Numer Alarmowy

Straż miejska
15 81 54 126

Witaj na stronie osiedla Kruków (szpital)

 Dołącz

Zgodnie z zapowiedziami rządu, premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś na konferencji prasowej, zniesienie kolejnych obostrzeń nałożonych na osoby przebywające na terytorium Polski. Jest to II etap łagodzenia restrykcji.

Od najbliższego poniedziałki 04 maja:

  • otwarcie hoteli i miejsc noclegowych (ograniczenie prac restauracji, siłowni i basenów)
  • sklepy budowlane otwarte także w weekendy
  • otwarcie galerii handlowych 1 osoba na 15m(z wyłączeniem miejsc rekreacji i restauracji)
  • przywrócona zostaje rehabilitacja (nie dotyczy salonów masażu)
  • otwarte zostają muzeabiblioteki i galerie sztuki (po konsultacjach z sanepidem)
  • po weekendzie majowym będziemy mogli jeździć rowerami miejskimi

Od 6 maja możliwe otwarcie żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym. Decyzję o otwarciu podejmują indywidualnie organy założycielskie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Następne etapy luzowania obostrzeń, zależą od nas samych. Korzystajmy więc ze wszystkiego odpowiedzialnie i pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jak podkreślono, obecnie w Polsce więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu. Nie mniej jednak, coraz częściej widać osoby z maseczkami na brodzie, na co zwrócił uwagę Minister Zdrowia – To nie jest uwaga. To objaw egoizmu. Jak powiedział Łukasz Szumowski, maski mają chronić nie tyle nas samych, co innych. Zaznaczył też, aby unikać dużych zbiorowisk i na razie wstrzymać się od organizacji pikników, w tym tych majówkowych. Pozostałe nałożone obostrzenia obowiązują nadal.