ważny
Numer Alarmowy

Straż miejska
15 81 54 126

Witaj na stronie osiedla Kruków (szpital)

 Dołącz

Od kilku lat rozmawiamy na temat lokalizacji boisk treningowych na terenie Sandomierza. Rozmowy w większości przypadków kończą się na braku pomysłu na pozyskanie funduszy na ten cel lub brakiem chęci politycznych do realizacji tych zadań. Zdarzały się też sytuacje wrzucania tematów i lokalizacji "zastępczych"...

Mimo wszystko nie poddaję się i przekazuję pod rozwagę dwie lokalizacje, które w mojej ocenie idealnie nadają się do wykorzystania w przyszłości pod obiekty typu boisko treningowe w Sandomierzu.

Osobiście zawsze wskazuję 2 lokalizacje:

1. Boisko treningowe przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego tuż przy "Atramentówce", gdzie Gmina Miejska Sandomierz posiada ok 2ha idealnie wpisujących się do zagospodarowania na potrzeby boiska treningowego.

2. Boisko treningowe przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, ul Mokoszyńska 1. Jest tam już boisko, które w obecnym czasie wymaga kompletnej przebudowy. Obiekt jest we władaniu szkoły, więc tak naprawdę od dyrekcji zależy czy się coś tam zadzieje, czy nie.

Jedną z ostatnich interpelacji do Burmistrza Sandomierza zwróciłem się z prośbą o zabezpieczenie środków i wykonanie koncepcji boiska treningowego na osiedlu "Huta" - ot tak by chociaż przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami tego terenu i przedyskutować ewentualne ZA i PRZECIW tej lokalizacji. Urząd powinien sprawdzić czy na tym terenie można zlokalizować tego typu inwestycję, czy nie będzie ona uciązliwa dla mieszkańców + odpowiedzieć na kilka innych pytań dotyczących przyszłości tego terenu. Osobiście rozumiem, że nie każdemu może podobać się ta lokalizacja, ale jest ona jedną z pewniejszych i przede wszystkim we władaniu Gminy Miejskiej Sandomierz. Ma dostęp do wody z "Atramentówki" więc z powodzeniem można tam zastosować nawierzchnię trawiastą.

Jeśli chodzi o lokalizację przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wszystko zależy od dyrektor tej placówki. Myślę, że gmina w jakiś sposób jest w stanie pomóc w przygotowaniu koncepcji lub późniejszej realizacji remontu obecnego boiska. Tutaj aż się prosi o sztuczne oświetlenie nocne i sztuczną nawierzchnię wraz z torami na potrzeby lekkiej atletyki. Choć patrząc na tradycje szkoły, wyposażenie i specjalistów nawierzchnia trawiasta byłaby pod dobrą opieką.

Ma ktoś inne pomysły?? - czekam na uwagi Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.