ważny
Numer Alarmowy

Straż miejska
15 81 54 126

Witaj na stronie osiedla Kruków (szpital)

 Dołącz
Robert Kurosz

Do Urzędu Miasta:

Mieszkańcy osiedla szpital w związku z odbywającymi się konsultacjami społecznymi dotyczącymi Koncepcji Urbanistyczno-Architektonicznej Osiedlowego Placu Zabaw w Sandomierzu na działce nr ewid. 934/59, 934/34, 934/33 przy ulicy Schinzla wnoszą o następujące zmiany w przedstawionej koncepcji:


Wnosimy o rezygnację z:
- SKATEBOARDING (FUN-RAMP). Urządzenie to jest niebezpieczne dla małych dzieci, a przecież dla nich ma być ten plac. Z Fun-Ramp w przeważającej okresach czasu korzysta młodzież, której ewentualne złe zachowanie lub niewybredne słownictwo mogłoby negatywnie wpłynąć na rozwój małych dzieci. Fun-Ramp powinno być zlokalizowane w pobliżu boiska, które w niedalekiej przyszłości musi zostać wybudowane na terenie osiedla szpital w miejscu pomiędzy blokami.
- Stoły do ping ponga. Z naszych doświadczeń wiemy, że stołów do ping ponga nie tworzy się na świeżym powietrzu, gdyż ich przydatność w miejscu osiedla szpital gdzie panują silne porywy wiatru jest żadna.
- Karuzela typu JAREK. Z naszych obserwacji innych placów wynika, że karuzele tego typu nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i może z nich korzystać mała liczba małych dzieci (max. 3).

- niektórych elementów siłowni – siłownie mają wykorzystywać siłę mięśni własnych i ciężar ćwiczącego,

- huśtawka pojedyncza (muszą być dwie podwójne – zawsze są kolejki do huśtawek),

- zestaw zabawowy typu KUJAWIAK (jest zdecydowanie za mały i nieprzyjazny dzieciom 3+ z powodu małej zjeżdżalni i braku ścianki wspinaczkowej), proponujemy zestaw OBEREK.


Środki finansowe uzyskane z rezygnacji z przedstawionych urządzeń prosimy przeznaczyć na:
- stworzenie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej zgodnej z  PN EN 1177:2009 grubości min. 60mm – powierzchnia min 800m2 (kolory żywe: czerwony (Ral: rose 3017), niebieski(Ral: rainbow blue 5017),  żółty(Ral: earth yellow 1011), beżowy(Ral: beige 1001) i fioletowy (Ral: purlpe 4005)) odpornej na upadek z min. 2,1m. Z min. 5 letnią gwarancją na wykonanie. Nie mogą to być PŁYTKI nawierzchniowe (KWARDATY), gdyż powierzchnia ma być spójna nienarażona na pofałdowania ani odkształcenia !!
Na powierzchni wykonać koła w różnych kolorach i GRĘ W KLASY  - podobnie do rysunku nr 1. (może być również napis SANDOMIERZ)
- ogrodzenie placu zabaw (płot panelowy systemowy) wraz z furtkami i bramami do montażu rzeczy ciężkich– bezwzględnie plac ma być ogrodzony płotkiem w kolorze zielonym na wysokość max. 1,2m (do ustalenia przez architekta miasta)
- w miejscu po FUNRAMP miejsce do biegania dla dzieci (powinna być wykonana bieżnia z 4torami o długości 12m, dla zawodów dziecięcych) na powierzchni poliuretanowej
- PIASKOWNICA o wymiarach min. 3mx3m w miejscu po stołach pingpongowych

- 2 x konik lub inne zwierzę na sprzężenie zgodnie z rysunkiem nr 6

- Huśtawki – 2sztuki podwójne (na każdym placu zabaw jest problem z dostępnością do huśtawek, więc musi ich być więcej, należy pamiętać że z placu zabaw będą korzystały również dzieci z pobliskiego przedszkola) Na każdej z huśtawek ma być jedno bezpieczne miejsce dla maluchów z zapięciem (aby dziecko nie wypadło).
- siłownie na wolnym powietrzu należy zakupić maksymalnie 4 – ze stali nierdzewnej. Siłownie mają wykorzystywać wyłącznie siłę mięśni własnych i ciężar osoby ćwiczącej.
Siłownie: przyrząd do ćwiczeń brzucha – obustronny, wiosła obustronne, ławka do ćwiczeń brzucha, wahadło obustronne
- zestaw zabawowy typu OBEREK – zgodnie z rysunkami nr 3, 4, 5

Kolejne uwagi:

Prosimy z pozostałej ziemi po budowie Schinzla 5 usypać górkę do wysokości max. 6m (widok górki uwidoczniony w punkcie 9 rysunku nr 2) dzięki której zostaną wydzielone 3 stoki. Stok nr 1 dla początkujących, nieduże nachylenie ale całkiem długa jazda w kierunku placu zabaw (coś dla wnuczków z dziadkami i babciami). Stok nr 2 z samej góry w kierunku hotelu Szpitalnego. Stok nr 3 z samej góry w kierunku parkingu przy Schinzla 5. Na szczycie górki zlokalizować 3 ławeczki bez oparcia okalające świerk srebrzysty.

Przedstawiamy w opisie graficznym rozłożenia urządzeń i zaproponowanych zmian na rysunku nr 2
Element Typu Pajęczyna ma mieć min 5 letnią gwarancję na olinowanie, gwarancja 2 letnia nie zapewnia odpowiedniego standardu olinowania.

Ławki:
- 6x ławki z oparciem rury ze stali nierdzewnej

- 2x ławki bez oparcia rury ze stali nierdzewnej

Prosimy o zatwierdzenie miejsca pod rekreację (boisko wielofunkcyjne) w środku osiedla bloków przy ulicy SCHINZLA zgodnie z wrysowanym boiskiem na rysunku nr 2.

W punkcie nr 8 rysunku nr 2 przedstawiono propozycję miejsca pod Sklep wielobranżowy nad którym można zlokalizować mieszkania o podwyższonym standardzie.

Propozycje zmian wypracowane podczas spotkania z mieszkańcami osiedla szpital w dniu 13.09.2014r. oraz rozmowami z poszczególnymi mieszkańcami osiedla.